KFUM Stavanger møter halve landslaget
Hvis Tromsøtrener Ole Kristian Gammelgård hadde vært landslagstrener, ville laget hans hatt fire jenter i en 12 mannstropp. Han har fått med tre stk, men han mangler etter eget utsagn norges beste diagonalspiller, Marita Arnesen. Hun har utviklet seg voldsomt i det siste, både som meget hardtslående og som en spiller som nesten ikke gjør feil.
Hmmm, det blir spennende å møte et såpass sterkt lag, spesielt med tanke på at "Kåfå" bare har med to spillere i landslagstroppen og noen skarve sandvolleyballspillere, i tillegg til de som verken blir sett eller hørt av landslagsledelsen i Tyskland. For ordens skyld må det nevnes at Tromsøs landslagsspillere er opplegger Eva Bjørnsund, midtspiller Cathrine Hansen og kantspiller Elise Karlsen. I tillegg kan det være på sin plass å nevne at etter fem spilte kamper ligger Tromså på femte plass med 4 poeng. "Landslaget" må være ute av form :)). Jeg gratulerer Tromsø Volley med uttaket, og ønsker dem lykke til.
På papiret er jeg redd dette blir en svært ujevn kamp, men den skal nå spilles, og det er helt ok for hjemmelaget at Tromsøtreneren ser på laget sitt som meget sterke. Vi har møttes til både ujevne og jevne oppgjør før, så alt er duket for en severdig forestilling. Håper at publikum kan gå hjem med en god følelse etter oppgjøret, og at KÅFÅ igjen kan plukke noen poeng i kampens hete. Kan ikke unngå å gratulere jentene og byen med avansement i cupen. Nå er vi klare for semifinalen, og vi skal møte BSI i Bergen søndag 12. desember.
Hjemmedebut for Katrine Maaseide.
Jeg har gleden av å ønske Katrine Maaseide velkommen til KFUM Stavanger og spill innendørs. Nå er det en stund siden hun spilte noen offesiell kamp med parkett under fotsålene, men vi er glade for å kunne forsterke troppen vår med en motivert og kampklar Katrine. Jeg tror at hun kan bidra med erfaring og som en positiv lagbygger. I tillegg er hun en meget god volleyballspiller både ute og inne.
Vi har pr. i dag en tropp på 12 spillere, som innehar gode kvaliteter, og som gjennom hardt og målrettet arbeid skal kunne kjempe om både seriepoeng og cupgevinster. Til nå har stikkordene vært en for alle, og alle for en, og det er viktig også i fortsettelsen. Det er alltid laget som er i fokus, og alltid laget som gir resultat. Sammen er vi sterke.
Vi er klare for kamp, og mitt ønske går igjen til publikum om å bidra til at våre gode gjester fra nord aldri kommer til å glemme besøket i oljebyen Stavanger. Heia KÅFÅ!!
Sportslig hilsen
Asle G. Halleraker
Trener KFUM Stavanger
(skrevet 02.12.04)